DOVOLENÁ DO 17.7.2024

Trénink

Trénink maximální síly IV

Přinášíme Vám poslední tréninkové video od trenéra Tomáše Sychy, tentokráte zaměřené na specifika trénování maximální síly.

Trénink vytrvalosti vyšší intenzity III

Přinášíme Vám další tréninkové video, tentokráte zaměřené na specifika trénování vytrvalosti ve vyšší intenzitě.

Trénink vytrvalosti nižší intenzity II

Druhé tréninkové video z dílny WOOD BOARD.

Trénink na posilovacích deskách I

První ze čtyř tréninkových videí s trenérem Tomášem "Birkem" Sychou.

Sekvenční trénink

Existuje mnoho způsobů, jak trénovat na hangboardu, představíme vám sekvenční trénink. Tato cvičení začínají na začátku každé nové minuty a mohou trvat pět až čtyřicet sekund. Zde si představíme pouze 5, 8 a 10ti minutový trénink. Po dokončení cviku využijte zbývající čas na odpočinek, během kterého je důležité se protáhnout, protřepat ruce a namágovat. Sekvence trénujte po dobu 2-4 týdnů.

Začněte zahřátím, provedením několika cvyků, protažením a rozprouděním krve. Dejte si vedle sebe pití, abyste udrželi šlachy hydratované.  Střední M chyt byste měli být schopni vydržet maximálně 30 sekund a malý S chyt maximálně 20 sekund. Pokud tyto chyty udržíte déle, je potřeba ubrat prst a přejít na M3, S3, apod. Začněte vyset čtyřmi prsty, dokud to nebude snadné, potom třemi prsty, dokud to nebude snadné atd.

Pochopte, že celou svoji váhu držíte pouze prsty a na všechny svaly, šlachy atd. je vyvíjeno obrovské množství zátěže. Pokud jste byli v minulosti vážně zraněni v oblasti paží, PROSÍM postupujte opatrně.

Pro začátečníky je vytvoření stabilní základny síly a vytrvalosti milionkrát důležitější než konkrétní izolovaný trénink. Nejprve se vylezte a naučte se, jak vaše tělo reaguje na různou zátěž, než se rozhodnete přejít na konkrétní izolovaný trénink. Používejte ho pouze jako doplněk, nikoli jako náhradu.

Pro středně pokročilé lezce používejte tento trénink pouze dvakrát až třikrát týdně, abyste se mohli dosáhnout zvýšením výkonu. Nepoužívejte stejný trénink déle než 3-4 týdny, protože se vaše tělo přizpůsobí a brzy bude vyžadovat nové a obtížnější formy tréninku.

Vysvětlivky: HOLD - typ chytu / HANG - vis / PULL UP - shyb / rep - počet opakování

                                                                                                                                                                         Frank Ocasio

5 položek celkem
Zpět do obchodu